Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Opublikowano: czwartek, 27 luty 2020 K. Krajewski

Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie. W ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 1 projektu: „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje” uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego

wybrali się we wtorek, 25 lutego z wizytą do Centrum Nauki Kopernik. Na ogromnej, otwartej przestrzeni mogli oni przez kilka godzin, samodzielnie lub w grupach, eksperymentować przy ponad 200 eksponatach, tworzących 19 grup tematycznych, poświęconych zjawiskom fizycznym oraz człowiekowi, tym, co go otacza i funkcjonuje wokół niego. Można było między innymi udać się na spacer z żyroskopową walizką czy zbudować magnetyczny most, sprawdzić jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat oraz przetestować możliwości własnego ciała. Pobudzającą zmysły  atrakcją, którą ma do zaoferowania CNK, okazało się Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w pięknym pokazie: „Inna Ziemia”. Wyświetlany on był na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron, dzięki czemu jego uczestnicy mieli poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie, potęgowanym jeszcze bardziej przez system nagłośnieniowy rozmieszczony dookoła kopuły i pełen profesjonalizmu komentarz prowadzącego. Zmęczeni atrakcjami uczniowie mogli zregenerować swoje siły przy obiedzie, po którym klasy trzecie LO powróciły do Zambrowa, natomiast klasa pierwsza i druga, na zaproszenie posła na Sejm RP, Pana Stefana Krajewskiego, zwiedziła Sejm. Mieli oni możliwość zobaczenia makiety Sejmu oraz wejścia na Salę Posiedzeń i wysłuchania interesującej historii parlamentaryzmu w Polsce.Wyjazd ten stał się okazją do integracji uczniów „Czerwoniaka” i dobrej zabawy podczas wspólnych eksperymentów, ale także okazał się ciekawą „lekcją” fizyki, biologii i geografii, która z pewnością zapadnie na długo w ich pamięci.