Kącik językowy

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Konkursy szkolne 2013/2014

Nauczyciele języków obcych zdecydowali, że w roku szkolnym 2013/14 będzie wyłoniony Mistrz Języka Angielskiego, Rosyjskiego i Niemieckiego. Aby zdobyć tytuł należy wziąć udział w konkursach z wybranej kategorii językowej i uzyskać najwyższą liczbę punktów. Punkty będą sumowane.

Przewidywany terminarz i nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursów:

MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• konkurs leksykalny (Jerzy Hryńko, listopad)
  • konkurs przysłów i idiomów (Anna Płotczyk, grudzień)
  • konkurs ortograficzny (Iwona Partyka, styczeń)
  • konkurs gramatyczny (Tomasz Kozłowski, marzec)

MISTRZ JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Odpowiedzialni: Bogusława Wiśniewska, Aneta Janczarska

• konkurs ortograficzny (listopad)
  • konkurs gramatyczny (marzec)
  • konkurs kulturoznawczy (marzec)

MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Odpowiedzialna: Beata Pietranik

• konkurs leksykalny (styczeń)
  • konkurs idiomów (luty)
  • konkurs kulturoznawczy (marzec)

Osoby zainteresowane powinny zgłosić chęć uczestnictwa w konkursach do nauczyciela prowadzącego zajęcia z języka obcego w danej klasie. Nauczyciel typuje uczniów oraz wydaje odpowiednie materiały edukacyjne. Na zwycięzców czekają interesujące nagrody!

Życzymy powodzenia!

Ogłoszenie

Dnia 28.11.2013r. (czwartek) w sali nr 216 o godzinie 11.30 odbędzie się pierwszy etap wewnątrzszkolnego konkursu o tytuł Mistrza Języka Angielskiego.

Test leksykalny obejmuje następujące działy tematyczne:

• Dom
  • Podróżowanie i turystyka
  • Zdrowie
  • Słowotwórstwo

Materiały do powyższych zagadnień można odebrać u nauczyciela uczącego języka angielskiego w danej klasie.

Zapraszam do udziału w konkursie.

Opracował: Jerzy Hryńko