Gerwazy vel Półkozic vel Mopanku vel Szczerbiec vel Rębajło vel Klucznik

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Szkolny Konkurs Znajomości Lektur Szkolnych

 

Pod koniec drugiego semestru roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w szkole Konkurs Znajomości Lektur Szkolnych pt. „Gerwazy vel Półkozic vel Mopanku vel Szczerbiec vel Rębajło vel Klucznik”.

Przez całe drugie półrocze będą trwały przygotowania. W czytelni zostaną zorganizowane wystawy  prezentujące w ciekawy sposób książki omawiane w szkole ponadgimnazjalnej. W poszczególnych klasach będą przeprowadzone zajęcia, na których będą prezentowane wybrane zagadnienia z określonych lektur szkolnych. Codziennie na drzwiach biblioteki pojawi się jakieś pytanie pochodzące z kolejno prezentowanej na lekcjach lektury. W grudniu we wszystkich klasach zostaną przeprowadzone testy ze znajomości książek, które dana klasa omówiła na lekcjach języka polskiego.

Spośród wszystkich uczniów, którzy wezmą udział w tym konkursie, zostaną wyłonieni zwycięzcy – troje uczniów, którzy najlepiej z całej szkoły rozwiążą zamieszczone w testach zagadnienia literackie. Wybrana też zostanie klasa, która uzyska najlepsze wyniki.