Klasowe Aktualności Czytelnicze

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Projekt czytelniczy „Klasowe Aktualności Czytelnicze”

W maju 2017 roku zakończył się projekt czytelniczy „Klasowe Aktualności Czytelnicze” organizowany w bibliotece szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W lutym 2017 roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka polskiego wypełniali ankiety dotyczące wyborów czytelniczych w ich klasach oraz pisali recenzje zachęcające innych uczniów do przeczytania ich ulubionych książek. W ankiecie było czternaście poleceń dotyczących różnych zagadnień związanych z przeczytanymi przez uczniów pozycjami. Każdy musiał wpisac autora i tytuł. W ten sposób uczniowie gromadzili wiadomości na temat stanu czytelnictwa w swojej klasie. Zagadnienia były bardzo różnorodne, dotyczyły m. in. nowej listy lektur, bestsellerów, najlepszych autorów, książek sfilmowanych, poszerzających horyzonty, wzruszających itp.

W przypadku tego projektu najbardziej liczyła się współpraca wszystkich uczniów. Najlepiej to zadanie zrealizowały następujące klasy: I LO, II a LO, II b LO, II TI, I TŻ.

Najlepsze prace zachęcające do przeczytania polecanej książki napisały w wymienionych klasach następujące osoby:

Klasa I LO: Zuzanna Żebrowska, Ilona Dębek, Ewa Leniewska, Klaudia Staniszewska, Laura Chrapczyńska, Helena Dłużniewska, Natalia Bagińska, Edyta Wnorowska, Aneta Kaczyńska, Kamila Kur, Agata Perkowska, Karolina Zięba.

Klasa II a LO: Milena Zakrzewska, Przemek Sadowski, Ewelina Zdunek, Diana Skarzyńska, Magdalena Cimoszyńska, Sylwia Gacka, Patrycja Nagalska, Aleksandra Stokowska, Bartosz Jabłoński.

Klasa II b LO: Joanna Ambroziak, Monika Michalska, Katarzyna Jastrzębska, Dominika Łuniewska, Zuzanna Ogórkowska, Rafał Zienkiewicz.

Klasa II TI: Tomasz Szulc, Mateusz Karolak, Jakub Sternik, Seweryn Szymczuk, Damian Kucmierowski, Tomasz Czartoryski, Paweł Kamianowski.

Klasa I TŻ: Karolina Dorobis, Julita Chrzanowska.

Bardzo gratuluję wszystkim uczniom z wymienionych klas  za zaangażowanie, umiejętnośc współpracy i oryginalne zainteresowania czytelnicze.

Wszystkie ankiety z pięciu klas zostały opracowane w formie publikacji i są dostępne w bibliotece. Obecna wystawa prezentuje efekt ich pracy.

Zachęcam wszystkich do zainteresowania się preferencjami czytelniczymi wyróżnionych w tym projekcie czytelniczym klas.