Informator dla Rodziców

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Informator dla Rodziców

SZANOWNI RODZICE!

Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających do naszej szkoły jesteście partnerami w pracy wychowawczej nauczycieli. Dlatego szkole bardzo zależy na naszej owocnej współpracy. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno i otwarcie mówić, gdyż tylko wówczas możliwa jest skuteczna pomoc.

Rodzicu:

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

♠  niepokoi Cię zachowania twojego dziecka

♠  chcesz porozmawiać o swoim dziecku i Twoich relacjach z nim,

♠  Masz pytanie dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania szkole,

♠  Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania.

Pamiętaj jedno:

Pedagog szkolny to osoba do której możecie się zgłaszać ze swoimi problemami. Ma on obowiązek zachować w tajemnicy to, co mu powiecie, o ile wasze zaplanowane działania nie będą zagrażać waszemu życiu, bądź zdrowiu. On najlepiej wie, gdzie szukać pomocy, gdzie skierować w razie problemów emocjonalnych, psychicznych, rodzinnych czy nawet towarzyskich, których sami nie potrafimy rozwiązać.

Nie bójcie się wejść do gabinetu pedagoga i powiedzieć „mam problem”

Z pewnością wysłucha, a czasem sama rozmowa przynosi ulgę

Często łatwiej wygadać się osobie, spoza rodziny, która patrząc z boku zachowa większy spokój i obiektywizm.