Technikum Informatyczne

Oferta dla gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Technikum Informatyczne

Czteroletnie technikum zapewnia uzyskanie tytułu zawodowego technika oraz świadectwa dojrzałości.

Technik informatyk to zawód cieszący się niezmienną popularnością, poszukiwany przez pracodawców oraz wysoce rozwojowy. Szybki rozwój techniki informacyjnych bezustannie generuje powstawanie nowych stanowisk pracy. Specjaliści z obszaru IT poszukiwani są do pracy we wszystkich sektorach, które w swojej działalności wykorzystują innowacyjne technologie internetowe. Serwisy takie jak np.: otoPraca.pl podają, że w dalszym ciągu najwięcej ofert pracy zamieszczają w dziale dla informatyków, natomiast programiści potrzebni są od zaraz .

Interesujesz się komputerami, ich naprawą, programowaniem lub tworzeniem stron www albo administrowaniem sieciami? A może lubisz zajmować się grafiką komputerową?

Jeżeli tak, to mamy idealny kierunek dla Ciebie

Zespół Szkół nr 1  przygotuje Cię do podjęcia pracy w:

•     ♥ specjalistycznych firmach informatycznych;
  •     ♥ punktach serwisowych;
  •     ♥ firmach zajmujących się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych;
  •     ♥ firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania komputerowego;
  •     ♥ firmach administrujących sieci komputerowe;
  •     ♥ działach obsługi informatycznej małych i dużych przedsiębiorstw;
  •     ♥ firmach zajmujących się grafiką komputerową;
  •     ♥ sklepach komputerowych.

Poza tym informatyk potrzebny jest w wielu innych branżach, ponieważ tam, gdzie używa się sprzętu komputerowego oraz internetu, znajdzie się miejsce dla Ciebie!!!

Typowe stanowiska pracy dla informatyka to:

•     ♠ serwisant
  •     ♠ specjalista ds. sieci komputerowych
  •     ♠ programista, webmaster
  •     ♠ projektant gier komputerowych
  •     ♠ grafik komputerowy
  •     ♠ administrator systemów komputerowych
  •     ♠ specjalista baz danych
  •     ♠ specjalista bezpieczeństwa informacji
  •     ♠ sprzedawca sprzętu komputerowego
  •     ♠ specjalista systemów teleinformatycznych
  •     ♠ tester oprogramowania komputerowego i mobilnego

Zawód technik informatyk daje Ci także możliwość studiowania na wielu uczelniach informatycznych, takich jak:

•     ♦ Politechnika Białostocka Wydział Informatyki
  •     ♦ Politechnika Warszawska Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki

Jeśli nie planujesz studiów możesz także podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności w zawodzie informatyka na wielu specjalistycznych kursach.

Serwisy internetowe podają, że w Europie brakuje miliona informatyków!!!

Jak wygląda nauka w technikum informatycznym?

Stawiamy nacisk na jak najlepsze przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie technik informatyk.

Na zajęciach z przedmiotów zawodowych szczególną uwagę kładziemy na umiejętności praktyczne wymagane na różnych stanowiskach pracy.

Zajęcia prowadzone są w czterech pracowniach informatycznych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt.

W trakcie nauki w technikum informatycznym uczeń zdobywa dwie kwalifikacje:

EE.8. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci

EE.9. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

Na uczniów ZS1 czekają ciekawe praktyki zawodowe!!!

Uczniowie technikum informatycznego mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w atrakcyjnych firmach zajmujących się branżą informatyczną bądź posiadających duże zaplecze komputerowe w Polsce i za zagranicą.

Praktyki te pozwalają młodym ludziom sprawdzić nabytą podczas lekcji wiedzę w praktyce. Dają także możliwości zapoznania się z różnymi stanowiskami pracy, charakterystycznymi dla zawodu technik informatyk.

Interesujące wycieczki edukacyjne!!!

Uczniowie w trakcie nauki w naszej szkole mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach edukacyjnych do różnych firm, zakładów pracy i instytucji zatrudniających techników informatyków. Podstawowym celem tych wyjazdów jest pokazanie uczniom, jakie możliwości rozwoju zawodowego czekają na nich po ukończeniu szkoły. Pozwalają im także lepiej ukierunkować swoją ścieżkę zawodową, trafniej wybrać kierunek studiów czy interesujące kursy kwalifikacyjne w swoim zawodzie.

Turnieje i konkursy

Uczniowie technikum informatycznego mają możliwość uczestnictwa w różnorakich konkursach i turniejach informatycznych i nie tylko.