ZS1

Oferta na rok szkolny 2019/2020 - kliknij TUTAJ. Zapraszamy do "Czerwoniaka" !

Klasa ITM - Technik przetwórstwa mleczarskiego

Jeśli chcesz w przyszłości zajmować się przetwarzaniem wyrobów mleczarskich a mlekiem płynie Podlasie.  Zapraszamy do klasy ITM Technik przetwórstwa mleczarskiego pod patronatem Spółdzielni Mleczarskiej. Charakterystyka zawodu:  wytwarzanie wyrobów mleczarskich, obsługiwanie maszyn i urządzeń stosowanych do produkcji wyrobów mleczarskich, planowanie procesu technologicznego produkcji wyrobów mleczarskich, ocenianie jakości gotowego wyrobu mleczarskiego na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych i dokumentacji monitorującej parametry technologiczne.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym : biologia

Dodatkowo w naszej szkole zyskasz: prawo jazdy kat B, uprawnienia na wózki widłowe. Uzyskasz kwalifikacje  baristy, czy ukończysz  kurs Carvingu. Zarobisz pierwsze pieniądze na stażach u pracodawców. Poznasz funkcjonowanie uczelni wyższych podczas zajęć na  wydziałach w ramach projektów unijnych.

 

Kwalifikacja w ramach kierunku to:

SPC.02. Produkcja wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń

SPC.06. Organizacja i nadzorowanie produkcji wyrobów mleczarskich